16.kapitola

6. července 2018 v 11:47 | anna1200 |  Nezapomenutelný zážitek
Tady je nejspíš poslední kapitola za dnešek. Pokusím se vydávat kapitoly pravidelně v nějakém časovém rozmezí.


Přestože už dávno mohl pustit mou ruku a odejít, z nějakého důvodu mě stále držel za ruku a díval se mi upřeně do očí, jakoby tam chtěl něco najít. Netušila jsem však co. Jeho pohled mě provrtával a já jsem se bezděky ošila. Neměla jsem ráda, když se na mě takto někdo díval. ,,Jestli se smím zeptat, pane Maliku, co se snažíte v mých očích najít?" Čekala jsme všechno možné hněv, zlost, vztek nebo třeba i smutek, ale on se jen usmál. ,,Jste opravdu zvláštní, Anno. Za svůj život jsem ještě nepotkal nikoho jako jste vy. Něco mocného z vás vyzařuje, ale vidím na Vás, že nejste takovou, jakou se zdáte být. Směl bych Vás pozvat na procházku." *Překvapeně jsem poslouchala jeho slova a netušila jsem, co na to mám říct. Když skončil jen jsem přikývla. Na víc jsem se nezmohla. Pokynem ruky propustil své syny a někam mě vedl. Až po chvíli mi došlo, že jdeme pryč z opery. Ne že by mi to nějak vadilo, byla jsem zvědavá, kam mě vede. Po cestě jsme spolu vedli nezávazný rozhovor a zjistila jsem, že má ještě několik dalších synů, ale své dva nejstarší bere vždy sebou na cesty. Ptala jsem se na jeho zemi a na kulturu a on ochotně odpovídal.
Aniž bych si to uvědomila strávili jsme na procházce bezmála několik hodin. Procházeli jsme Paříží a ačkoliv jsem už několikrát v tomto městě byla, nepřestávalo mě překapovat. Mělo tak zajímavou kulturu a historii, že by mi trvalo několik týdnů vůbec se jí prokousat. Doprovodil mě zpět do opery, kde se naše cesty rozešli. On zamířil do chodeb a já na střechu.
Když jsem tam došla, byla už noc a na nebi zářily hvězdy. Vyhledala jsem známá souhvězdí a dlouze jsem se na něj zadívala. Najednou jsem vedle sebe zahlédla pohyb. Stačil mi zlomek sekundy a jeden pohled, abych věděla, že je to majitel opery. ,,Vidím, že jsi se seznámila s panem Malikem. Je to náš významný host, nebýt jeho nejspíš bych tuhle operu už dávno mohl zavřít. Musíš nám pomoci Anno. Je důležité, aby tato opera pořád byla otevřená a lákala sem další milovníky dobrého divadla. Kdyby to tak nepokračovalo stalo by se hrozné neštěstí." ,,Co by se stalo?" Položila jsem zásadní otázku a zadívala jsem se teď přímo na majitele. Vypadal jinak, než když jsem ho viděla naposledy. Jakoby za těch několik hodin zestárl alespoň o dvacet let a na čele měl hluboké vrásky. ,,Před mnoha lety bylo vysloveno nad touto operou proroctví. Nepamatuji si již jeho celé znění, ale pokud opera k sobě přestane lákat nadějné milovníky divadla a zavřou se její brány, již se nikdy neotevřou. Opera je na vrcholu své slávy a já ji nechci vidět zavřenou a zpustlou. Kdyby jsi nám chtěla pomoci, musela by jsi začít účinkovat a nějakou dobu tady zůstat, než by ses vrátila zpět." ,,Jak dlouho tady budu muset být?" Chtěla jsem jim pomoci a kdybych tady začala působit a účinkovat musela bych nejdříve vědět, jak dlouho tady budu muset být. ,,Minimálně tři měsíce tady musíš být. Uděláš to, Anno? Pomůžeš nám, mě, opeře?" Dlouho jsem jen mlčela a dívala se na nebe, než jsem přikývla. ,,Ano, udělám to, pomůžu vám a tím i opeře." I když jsem ještě nevěděla, co mě čeká, tak nějak jsem tušila, že to nebude nic lehkého. A měla jsem pravdu. Hned na druhý den si mě vzala do parády moje příbuzná a protože se v opeře tančil hlavně balet, musela jsem se to taky naučit. Nejdříve to bylo lehké, kroky jsem zvládala, ale pak přišlo to těžší. Nejenže jsem si musela obout špičky,ještě jsem musela na nich provádět různé otočky, skoky a všelijaké jiné kroky dokud jsem únavou nepadala. Pak přišla na řadu další věc. Zpěv. Od přírody jsem zpívat neuměla atak jsem se to musela naučit. Až do ochraptění jsem musela zpívat a když jsem konečně měla volno a došla do svého pokoje, který mi byl přidělen, když jsem souhlasila, že pomůžu opeře, padla jsem na postel jako podťatá a spala rychleji, než se má hlava dotkla polštáře.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama